Uusi versio Asicsen suosituimmasta mailapelikengästä
Asics Speed FF on Mailat24:n henkilökunnan suosikkeja, ja nyt kengästä on saatavilla uusi rajoitettu erä. Kenkä on suunniteltu erityisesti tennikseen, mutta sopii mielestämme erittäin hyvin myös padeliin, erityisesti mondo-tekonurmelle.
Solution Speed FF on mielestämme markkinoiden paras tenniskenkä/padelkenkä, kun pelaaja haluaa kengältä ennen kaikkea nopeutta ja ketteryyttä. Tämän segmentin tenniskengät ovat usein kestävyydeltään heikompia, kun niitä verrataan tukevampiin ja kestävämpiin tenniskenkiin/padelkenkiin. Myös kestävyyden osalta annamme kuitenkin Asicselle kiitosta, sillä Speed FF:n ulkopohjan sekä koko kengän kestävyys on erinomainen.
Kuten sanottu, Speed-sarjan kengät ovat henkilökuntamme suosikkeja ja monet meistä ovat pelanneet sarjan kengillä jo monen vuoden ajan.